AKP’li Bülent Turan’ın 3 yıl önceki açıklaması gündem oldu: ‘İlan ediyorum, Kılıçdaroğlu aday olursa ben de adayım’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Millet İttifakı’nın ortak cumhurbaşkanı adayı olduğunun açıklanmasının ardından AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın 2020 yılındaki açıklamaları yeniden gündem oldu.

“ADAY OL ADAY” DEMİŞTİ

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun bütçe görüşmelerinde hükümeti eleştirdiği sırada AKP sıralarından gelen “Aday ol aday” sözlerine, “Benim aday olamayacağımı size kim söyledi?” yanıtını vermişti.

“BÜLENT TURAN OLARAK CUMHURBAŞKANLIĞINA ADAYIM”

Kılıçdaroğlu’nun “kürsü heyecanına kapıldığını” öne süren Turan ise 8 Aralık 2020’de Habertürk’e konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söylemişti:

“Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı adayı olamaz, bu kadar net. Kürsü heyecanıyla bir anlık ifadeydi o. Göreceksiniz ki bu sözleri revize edilecek. Bir defa Kılıçdaroğlu’nu kaset operasyonu ile genel başkan yapanların izni ve talimatı olmadan aday olacağını açıklaması beklenmez. Siyasi dostlarına rağmen aday olamaz. Kılıçdaroğlu siyasette aday olmak, lider olmak için genel başkan olmuş biri değil. İlan ediyorum, Kemal Kılıçdaroğlu 2023’te Cumhurbaşkanı adayı olsun ben de Çanakkale milletvekili Bülent Turan olarak Cumhurbaşkanlığına adayım.” 

GÜRSEL TEKİN: HAYIRLI OLSUN

Söz konusu açıklamalar Twitter’da gündem oldu. Gazeteci Metin Cihan, Bülent Turan’ı etiketleyerek “Sizin de cumhurbaşkanlığınız hayırlı olsun” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ise bu paylaşımlara “Tebrik ederim. Hayırlı olsun” diyerek katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir