‘Biz Kimden Kaçıyorduk Anne’ Lider Koltuğunda! Netflix Türkiye’de Geçen Hafta En Çok İzlenen Dizi ve Filmler

Türkiye’deki seyircilerin Netflix üzerinden en çok hangi film ve dizileri izlediğini gösteren haftalık listenin yenisi yayında. 27 Mart – 2 Nisan haftasında dizilerde ‘Biz Kimden Kaçıyorduk Anne?’ lider olurken filmlerde ‘Murder Mystery 2’ başı çekiyor.

Şimdi hazırsanız, sizi en çok izlenenler listesinin detaylarına alalım;

Not: Dizilerde birden fazla defa listeye girenlerin IMDb puanı ve künye bilgileri tekrara düşmemek adına verilmedi. Sadece konudan bahsedildi.

Önce diziler!

10. Kardeş Payı (1. sezon)

 • IMDb: 8.6

Özet: İkisi erkek biri kız üç kardeşin her biri kendine has özelliklere sahiptir. Kardeşlerden Metin ve Ali hem tesisatçılık işiyle uğraşırlar, hem de ilgin bir icada kafa yorarlar. Bu kimsenin ciddiye almadığı icadın çalışması üçünün de yaşamını değiştirecektir.

Oyuncular: Ahmet Kural, Murat Cemcir, Seda Bakan

Yaratıcı: Selçuk Aydemir

9. Wednesday (1. sezon)

 • IMDb: 8.1

Özet: Addams ailesinin gizemli, zeki ve alaycı kızı Wednesday, Neermore Akademisi’ne başlar. Yeteneklerini geliştireceği bu akademide bazı dostlar ve düşmanlar da edinen Wednesday, arka arkaya yaşanan cinayetlerin de peşine düşer.

Oyuncular: Jenna Ortega, Gwendoline Christie, Riki Lindhome

Yaratıcılar: Alfred Gough, Miles Millar

8. Sky High (1. sezon)

 • IMDb: 6.2

Özet: Genç yaşta eşinin kaybıyla sarsılan Sole, bağımsızlığını elde edebilmek ve çocuğuna bakabilmek için bir çetenin liderliğini üstlenmeye soyununca babasıyla olan ilişkisi de düşmanca bir tavra bürünür. 

Oyuncular: Asia Ortega, Luis Tosar

Yaratıcı: Daniel Calparsoro

7. Shadow and Bone (1. sezon)

 • IMDb: 7.6

Özet: Leigh Bardugo’nun kaleme aldığı eserden diziye uyarlanan Shadow and Bone’un odağından yetim bir haritacı olan Alina Starkov var. Alina, savaşın kırıp geçtiği dünyanın akıbetini değiştirebilecek bir gücü açığa çıkarır ve kendisini karanlık güçlere karşı bir mücadelenin içinde bulur.

Oyuncular: Jessie Mei Li, Archie Renaux, Ben Barnes

Yaratıcı: Eric Heisserer

6. You (4. sezon)

 • IMDb: 7.7

Özet: You, tehlikeli derecede çekici, son derece takıntılı bir genç adam olan Joe’nun yaşadıkları üzerinden ilerliyor. Dizinin dördüncü sezonunda Joe, Londra’da sürdürdüğü hayatında eski alışkanlıklarını geride bırakmaya ve dikkat çekmemeye çalışır. Fakat yarım kalan işlerini tamamlaması gereken Joe’nun, sosyetik bir grupla da bağ kurması gerekir.

Oyuncular: Penn Badgley, Tati Gabrielle

Yaratıcı: Greg Berlanti

5. The Glory (1. sezon)

 • IMDb: 8.1

Özet: Lise yıllarında yaşadığı tacizin travmasıyla yılları geçen genç bir kadın, kendisine bunu yapanlardan intikam almak için kolları sıvar.

Oyuncular: Song Hye-kyo, Lee Do-hyun

Yaratıcı: Kim Eun-sook, An Gil-ho

4. Unseen (1. sezon)

 • IMDb: 5.9

Özet: Zenzi adlı genç kadın, ev temizliğiyle uğraşırken bir yandan da kayıp kocasının peşine düşer. Ancak geçmiş trajedileri onu kaçınılmaz bir vahşete sürükler.

Oyuncular: Gail Mabalane, Brendon Daniels, Waldemar Schultz

Yaratıcılar: Travis Taute, Daryne Joshua

3. Shadow and Bone (2. sezon)

Özet: İkiye bölünmüş bir evrende vahşi yaratıklara komşu olarak yaşayan insanları takip eden dizide iki ülkeyi birleştirebilecek sihirli bir gücün varlığını keşfeden bir asker, kendisini zorlu bir savaşın ortasında buluyor.

2. The Night Agent (1. sezon)

 • IMDb: 7.6

Özet:  Peter Sutherland adlı FBI ajanı, Beyaz Saray’ın bodrumunda çalan bir telefona yanıt verince, Oval Ofis’e kadar uzanan bir komplonun içine çekilir.

Oyuncular: Gabriel Basso, Luciane Buchanan

Yaratıcı: Shawn Ryan

1. Biz Kimden Kaçıyorduk Anne? (1. sezon)

 • IMDb: 5.9

Özet: Gizemli geçmişini saklayan bir anne, kızıyla birlikte isimsiz bir kaçak gibi yaşamaktadır. Bu yaşamda onların evleri otellerdir. Karşılarına çıkan her tehditle mücadele etseler de gerçeklerin ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır.

Oyuncular: Melisa Sözen, Eylül Tumbar

Yönetmen: Gökçen Usta, Umut Aral

Şimdi de filmler!

10. UFO

 • IMDb: 4.8

Özet: Adrenalin dolu bir aşk hikâyesi izlemeye hazır mısınız? Bölge şampiyonu olmak isteyen motorcu Ese ve bir gün UFO’lar tarafından dünyadan alınacağına inanan, aynı zamanda tam bir müzik tutkunu olan Deniz, Adana’da bambaşka hayatlar yaşayan iki gençtir. Onların büyük aşkı iki farklı dünyayı bir araya getirip dünyanın da ötesine taşacaktır.

Oyuncular: İpek Filiz Yazıcı, Mert Ramazan Demir, Ferit Aktuğ

Yönetmen: Onur Bilgetay

9. The Magician’s Elephant

 • IMDb: 6.6

Özet: Uzun süredir kayıp olan kardeşini arayan Peter, bir falcıdan, sihirli bir filin yardımıyla bu meselenin çözüleceğini öğrenir. Peter’ın kardeşini bulmak için önce fili bulması gerekmektedir. 

Oyuncular: Noah Jupe, Brian Tyree Henry

Yönetmen: Wendy Rogers

8. Murder Mystery

 • IMDb: 6.0

Özet: New York’lu bir polis ve karısı, evliliklerindeki kıvılcımı yeniden canlandırmak için bir Avrupa tatiline giderler. Ancak sonunda yaşlı bir milyarderin ölümü için suçlanır ve firar ederler

Oyuncular: Adam Sandler, Jennifer Aniston, Luke Evans

Yönetmen: Kyle Newacheck

7. İyi Adamın 10 Günü

 • IMDb: 6.5

Özet: Avukatken özel dedektife dönüşen Sadık, bir kayıp şahıs vakasını üstlenir. Bu durum, onu beklenmedik ve hayatını tümden değiştiren bir maceraya iter.

Oyuncular: Nejat İşler, İlayda Alişan

Yönetmen: Uluç Bayraktar

6. Luther: The Fallen Sun

 • IMDb: 6.4

Özet: John Luther, zekasına rağmen gözden düşmüş bir dedektiftir. Londra’da çözülemeyen bir cinayet vakasını aydınlatmak için hapisten kaçan Luther, azılı seri katilin peşinde tehlikeli bir maceraya atılır. 

Oyuncular: Idris Elba, Andy Serkis

Yönetmen: Jamie Payne

5. Kill Boksoon

 • IMDb: 6.6

Özet: Ünlü bir kiralık katil olan bekar bir anne, özel hayatı ile iş hayatı arasında bir denge kurmakta zorlanır.

Oyuncular: Jeon Do-yeon, Esom, Koo Kyo-hwan

Yönetmen: Sung-hyun Byun

4. A Quiet Place 2

 • IMDb: 7.2

Özet: A Quiet Place’in bu ikinci devam halkasında Abbott ailesi, evde yaşanan olayların ardından dış dünyanın dehşetine sürüklenir. Bilinmeyene doğru tehlikeli bir maceraya atılmak zorunda kalan aile fertleri, pusuda bekleyen tek tehdidin sesle avlanan yaratıklar olmadığını fark edecektir.

Oyuncular: Emily Blunt, Cillian Murphy

Yönetmen: John Krasinski

3. Kim Bu Aile?

 • IMDb: 5.5

Özet: Kim Bu Aile? filmi yaşamı kökten değişen emniyet görevlisi Adem Haberdar’ı takip ediyor. Önemli bir operasyonda başarısız olduktan sonra emniyetten ayrılmak zorunda kalan Adem, işini bırakmasına neden olan çetenin peşine düşer. Ancak bunun için bir tavuk lokantasını devralmak zorunda kalır.

Oyuncular: Nurgül Yeşilçay, Cengiz Bozkurt

Yönetmen: Bedran Güzel

2. Bana Karanlığını Anlat

 • IMDb: 6.3

Özet: Eşini kaybeden Nermin, onun ölü bedeniyle gasilhananede yalnız kalır ve bugüne kadar içine attığı her şeyle yüzleşir.

Oyuncular: Aslıhan Gürbüz, Serpil Gül, Gizem Güçlü

Yönetmen: Gizem Kızıl

1. Murder Mystery 2

 • IMDb: 5.6

Özet: Nick ve Audrey Spitz, kurdukları özel dedektiflik ajansında çalışmaktadır. Bir gün bir arkadaşları kendi düğününde kaçırılınca ikili, kendilerini uluslararası bir soruşturmanın tam ortasında bulur.

Oyuncular: Adam Sandler, Jennifer Aniston, Mark Strong

Yönetmen: Jeremy Garelick

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*