Oscar ödüllü yönetmenler, Star Wars yüzünden eleştiri yağmuruna tutuldu

Bu yılki Oscar gecesine en iyi film, en iyi yönetmen, en iyi kadın oyuncu ve en iyi yardımcı erkek oyuncu gibi birbirinden önemli dallarda ödülleri toplayarak damga vuran Her Şey Her Yerde Aynı Anda filminin başarısı konuşulmaya devam ediyor.

Ancak bu başarının ardındaki The Daniels (Daniel Kwan ve Daniel Scheinert) ikilisi son zamanlarda eleştiri yağmuruna tutuluyor. Bunun nedeni ise ikilinin, Disney+’ın Jude Law’un da oynadığı ve çok çok uzaklardaki bir galaksideki bir grup kayıp çocuğu konu alan The Skeleton Crew’da yer alması.

İkilinin, Star Wars Evreni için çalışması hayranları tarafından memnuniyetsizlikle karşılandı. Hatta kendilerini sattıklarını söyleyen acımasız yorumlarla karşılaştılar.

Sonunda 21 Mart Salı günü Instagram’da Kwan, kendisinin ve Scheinert’in dizinin yalnızca bir bölümünü yönettiklerini açıklayarak eleştirilere yanıt verdi:

“Merak etmeyin. Tüm bir dizi üzerinde çalışmıyoruz, bir bölüm konuk yönetmen olarak yer aldık. Jon Watts bir süre önce (Her Şey Her Yerde Aynı Anda çıkmadan önce) bir bölüm yapmamız için bize başvurdu. Jon’u seviyoruz, Star Wars’u seviyoruz, yeni teknoloji öğrenmeyi seviyoruz, yeni oyuncular ve ekiple tanışmayı seviyoruz ve sağlık hizmetlerimizi (!!!) sürdürmek için çalışma günlerine ihtiyacımız vardı, bu yüzden kolay bir evet oldu.”

Kwan sözlerine şu şekilde devam etti: “Bir sonraki filmimiz orijinal bir Daniels projesi olacak, böylece endişelenmeyi bırakabilirsiniz ve bu konuda beni rahatsız etmeyi bırakabilirsiniz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir