Arif Sağ’dan İmamoğlu’na destek: “Güzellik gittikten sonra sıkıntı yaşarız”

İstanbul Büyükşehir Belediyesince (İBB) Harbiye Açık Hava Tiyatrosu’nda düzenlenen etkinlikte sanatçı Arif Sağ, hem sesi hem bağlaması hem de davuluyla dinleyicilere, keyifli anlar yaşattı.

Sağ’a sahnede, sanatçı Belkıs Akkale, Ümit Tokcan, Erdal Erzincan, Halil Çokyürekli, Muharrem Temiz, Şevval Sam, Tolga Sağ, Yılmaz Çelik ve Zeynep Başkan eşlik etti.

Konserin sonunda sahnede bir konuşma yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, böylesi bir organizasyona tanıklık etmekten onur duyduğunu söyledi.

Bu topraklarda, yoldaşı ve kılavuzu türküler olan insanların asla sırtının yere gelmeyeceğini ifade eden İmamoğlu, şöyle konuştu:

“Türkülerle büyüyen, türkülerin içinde hangi sözler, hangi öğütler var diye dikkatle onu dinleyen ya da söyleyen insan, bu topraklara asla kötülük yapmaz. Bu topraklar, bu insanlar için hep iyilikler düşünür. Türkülerin, yüzyıllar boyu bu topraklarda, hangi nefeslerden, hangi seslerden, hangi ellerden, hangi enstrümanlardan nice nice geçtiğini tahmin bile edemeyiz. Bu kadar tılsımı yüksek, bu kadar bana göre kutsal bir atmosferin göbeğindeyiz. O atmosferi böyle renkli kılan, derin derin nefes almamızı sağlayan, bir nefes gibi bize ferahlık veren insanlar vardır.”

Bu yüzyılın o ferahlık veren insanlarından birisinin de Arif Sağ olduğunu belirten İmamoğlu, “Tanışmaktan, ara sıra dertleşmekten, ara sıra öğütlerini almaktan onur duyuyorum. İyi ki var. Allah, sağlığını versin. Hep yanı başımızda, hep baş ucumuzda olsun. Sağlık diliyoruz. Bugün bu ev sahipliği yapma onurunu, İstanbul halkı adına burada yaşamaktan da büyük mutluluk duyuyorum.” ifadelerini kullandı.

SAĞ’DAN İBB BAŞKANINA DESTEK

Konser sonunda sanatçı Arif Sağ, İmamoğlu ailesine teşekkür etti.

Sağ, konuşmasında “Ben çok şey dedim de yine diyeyim… Başkanıma ve ailesine teşekkür ediyorum çok sağ olun… Bundan sonra da güzel olacak… Çünkü güzel olmaya alıştık, Başkan bize güzelliği öğretti. Güzellik gittikten sonra sıkıntı yaşarız canımız sıkılır onun için güzel olmak zorundayız. Sevgili dostlarımız siz de bu güzelliğe katkıda bulunmalısınız…” sözlerine yer verirken Nebil Özgentürk te Arif Sağ’ın mesajına, “Canlar bir olmalıyız” ifadeleriyle destek verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir