CHP’den istifa eden Gürsel Tekin, ilk PD’ye konuştu; Ben partinin mücahidiyim, müteahhidi değilim

Ali Kemal ERDEM

CHP’nin açıklanmayan ilçe başkan adayları dün yapılan MYK ve PM’nin ardından duyuruldu.
İsmi İstanbul’da önce Kadıköy sonra da Esenyurt adayları arasında gösterilen eski CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’den sabah saatlerinde kamuoyunda ses getiren bir çıkış geldi.

Uzun yıllar boyunca partide genel sekreterlik, il başkanlığı dahil birçok önemli görevde bulunan Tekin, X hesabından yaptığı açıklamada adaylık sürecinde izlenen yöntemleri eleştirerek ve partinin sosyal demokrat çizgiden uzaklaştığını öne sürerek CHP’den istifa ettiğini duyurdu. Tekin ilk olarak Patronlar Dünyası’na konuştu.

“PARTİNİN MÜŞAHİTİ VE MÜCAHİDİYİM, MÜTEAHHİTİ DEĞİLİM”

– Aday gösterilmediğiniz için istifa ettiğiniz iddialarına ne diyorsunuz?

Bir kere yaptığım açıklamada istifa nedenlerimiz madde madde sıraladım. Ben bu partinin müşahidi ve mücahidiyim. Müteahhiti değilim. Hayatım bu parti uğruna mücadele etmekle geçmiştir. Bana genel merkez yöneticileri cevap vermeden bir şey konuşmayacağım. Onlar cevap versin sonra konuşacağım.

“KARŞILIĞI BU MU?”

Tekin, aday olmadığı için istifa ettiğine yönelik iddialara tepkisini şöyle sürdürdü:

Neden Gürsel Tekin? Gürsel Tekin 2014’de de belediye başkan adayıydı ama çıktı her yeri gezdi. 2018’de adaydı. Dediler İmamoğlu eyvallah dedi. Ama bu başka bir şey. 8 yıldır partinin yöneticisi değilim. Partinin genel merkezinden içeri girmemişim. Ama bugün halen sokakta sahada insanlar beni partinin üst düzey görevlisi sanıyor. Çünkü benden başka sahada çalışan yok. Beni halen genel sekreter sanıyorlar. Karşılığı bu mu?

“PARTİMİZİN GENEL BAŞKANINA AYLARCA ULAŞAMIYORSUNUZ”

– Sizi son süreçte kıran bir olay oldu mu?

Çok çok kıran şeyler oldu. Bir kere hayatımda ilk kez duygularımın bu kadar incindiğini gördüm. Bir partimizin genel başkanına aylarca günlerce ulaşamıyorsunuz daha ne olsun.

“VARLIĞIMIZ ANLAM İFADE ETMİYORSA BELKİ YOKLUĞUMUZ EDER”

– İmamoğlu’na da ulaşmada sıkıntı yaşadınız mı?

Hiçbirine ulaşamıyorsunuz. Bırakın sadece bunları bir de bunların kabileleri var. Biz sıradan vatandaşımızın telefonlarına özen gösterirken bu partinin her kademesinde görev almış bir arkadaşınızı ciddiye alıp konuşmuyorsunuz. Bizim varlığımız bir anlam ifade etmiyorsa belki yokluğumuz bir anlam ifade eder

SADECE BİR KANALA ÇIKACAĞIM

– Bundan sonrasına dair planınız nedir? Basın toplantısı yapacak mısınız ya da bir kanala çıkacak mısınız?
Birçok davet var. Sadece bir kanala çıkma kararım var. Oraya çıkacağım.

patronlardunyasi.com

İLGİLİ HABER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir