Hyundai’nin Sevilen Elektrikli Otomobili KONA, Türkiye’ye Geliyor: Lansman Tarihi Açıklandı!

Hyundai, 40’dan fazla ülkede satılan sevilen elektrikli SUV modeli Hyundai KONA’yı yakında Türkiye’de satışa sunacağını açıkladı. İşte detaylar…

Rekabetin giderek kızıştığı Türkiye elektrikli otomobil pazarına son olarak Hyundai cephesinin yeni KONA modeli de dahil oluyor.

Firmanın Çek Cumhuriyeti’ndeki fabrikasında üretilen ve 40’dan fazla ülkede satışa çıkan elektrikli Hyundai KONA, kasım ayında ülkemizde de piyasaya sürülecek.

Başarılı satış rakamlarına ulaşan otomobil, Avrupa pazarında iki farklı pil ve motor gücüne sahip versiyonlar ile boy gösteriyor.

400V’luk bir bataryaya sahip olan 65,4 kWh bataryalı uzun menzilli versiyon, 160 kW motor gücü  ve 514 kilometrelik bir menzil mesafesi ile beraber geliyor. Standart versiyon ise 48,4 kWh pil kapasitesine, 111 kW motor gücüne ve 377 kilometre sürüş menziline ev sahipliği yapıyor.

Yeni Hyundai KONA, önceki nesillerine kıyasla daha cesur, büyük boyutlu ve dinamik bir tasarım ile bizleri karşılıyor. Sevilen SUV, her yaşam tarzına uygun olan kullanım rahatlığıyla dikkat çekiyor.

Hyundai cephesi, yeni aracın çıkış tarihini açıklasa da fiyat konusunda hala sessizliğini koruyor. Ülkemizde halihazırda satışta olan benzinli KONA, 1.665.000 TL’lik bir başlangıç fiyatına sahip.

Peki siz yakında ülkemizde satışa sunulacak elektrikli Hyundai KONA hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir