İslam’a ve Filistinlilere küfreden zanlı tutuklandı!

Eskişehir’de sosyal medyada paylaştığı videoda Cumhurbaşkanı, dini değerlere ve Filistinlilere hakaret ederek, İsrail’in saldırısına destek mesajları yazdığı tespit edilen Yunus Esad K. (22), polis ekiplerince gözaltına alındı.

Eskişehir’de Yunus Esad K., ‘Balamir Atabey’ kullanıcı adıyla sosyal medyada paylaştığı video ve yazılarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile dini değerlere hareket etti. Yapılan incelemede İsrail’in Filistinlilere yönelik saldırılarını destekleyen mesajlar yazdığı belirlenen Yunus Esad K. hakkında Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatılarak gözaltı kararı verildi.

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şubesi ekipleri, şüpheli Yunus Esad K.’yı evinde yakalayarak, gözaltına aldı. Emniyette ifadesi alınan Yunus Esad K., işlemlerinin ardından ‘halkı din ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama, Cumhurbaşkanı’na hakaret, kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret’ suçlarından elleri önden kelepçeli olarak adliyeye sevk edildi.

ZANLININ 5 AYRI SABIKASI OLDUĞU BELİRLENDİ

Şüpheli Yunus Esad K.’nın ifadelerinde suçlamaları kabul etmeyerek sosyal medya hesabının çalındığını ve kendisinin yazmadığını öne sürdüğü öğrenildi. Öte yandan şüpheli Yunus Esad K.’nın aralarında tehdit, şantaj ateşli silahlar ve bıçaklar kanununa muhalefet ile kişisel verilerin hukuksuz ele geçirilmesi suçlarından 5 ayrı sabıkası olduğu belirlendi. 

ADLİ KONTROLLE SERBEST KALDI

Eskişehir’de sosyal medyada paylaştığı videoda Cumhurbaşkanı’na, dini değerlere ve Filistinlilere hakaret ederek, İsrail’in saldırısına destek mesajları yazdığı tespit edilip, gözaltına alınan Yunus Esad K. (22), savcılık sorgusunun ardından tutuklama istemiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Mahkemede suçlamaları kabul etmeyen Yunus Esad K., yurt dışına çıkış yasağı ve adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

‘MİLLİYETÇİ BİR İNSANIM’

Yunus Esad K.’nin mahkemesindeki ifadesinde, “Hesap bana ait ama ben kullanmıyorum. Asla Cumhurbaşkanı’na yönelik böyle bir paylaşım yapmam. Milliyetçi bir insanım. IP adresi araştırılınca benim olmadığım ortaya çıkacaktır” dedi. Öte yandan Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı, Yunus Esad K.’nin adli kontrol kararı ile serbest bırakılmasına itiraz etti. 

İTİRAZ ÜZERİNE TUTUKLANDI

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı şüpheli K.’nin serbest bırakılmasına itiraz etti. Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şubesi ekiplerince yeniden gözaltına alınan Yunus Esad K., yeniden sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Soruşturma sürüyor.

 

KAYNAK: DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir