Kocaeli’de Zafer Türkkan-Erdener Ekibinin

Kocaeli’de Zafer Türkkan-Erdener Ekibinin

Kocaeli Otomobil Spor Kulübü (KOSK) tarafından ICRYPEX ana sponsorluğunda, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Spor Toto, Petlas, 41 Burda, Telsan ve Emek sponsorluğunda düzenlenen 40. Kocaeli Büyükşehir Rallisi yağışlı havanın ağırlaştırdığı parkurda zorlu mücadelelere sahne oldu.

53 otomobil ve 106 sporcunun iki gün boyunca toplam uzunluğu 113,54 kilometre olan 9 toprak özel etapta mücadele ettiği ralli, Castrol Ford Team Türkiye’den Ali Türkkan-Burak Erdener ekibinin zaferi ile sonuçlandı. Red Bull sporcusu Ali Türkkan, aynı zamanda genç pilotlar birinciliği ve sınıf 3 birinciliğini de kazandı. Yarışın genel klasman ikinciliğini GP Garage My Team takımından Ümit Can Özdemir-Batuhan Memişyazıcı elde ederken, ekip aynı zamanda sınıf 2 birinciliğini de kazandı. Aynı takımdan Cem Alakoç-Aras Dinçer ekibinin genel klasman üçüncüsü olarak finişe geldiği rallide, Master pilotlar birincisi yine aynı takımdan Şener Güray ile yarışan Uğur Soylu oldu.

Markalar birinciliğini Castrol Ford Team Türkiye, Takımlar birinciliğini ise GP Garage My Team kazanırken, Sınıf 4 ve iki çeker birincisi Castrol Ford Team Türkiye’den Efehan Yazıcı-Sevi Akal, Sınıf N birincisi GP Garage My Team’den Sİnan Soylu-Özgür Akdağ, Sınıf 5 birincisi de Tuncer-Asena Sancaklı çifti oldular.

Rallinin kadın pilotlar birincisi GP Garage My Team’den Burcu Çetinkaya olurken, kadın copilotlar birinciliğini, Efehan Yazıcı ile yarışan Castrol Ford Team Türkiye pilotu Sevi Akal kazanırken, genç copilotlar birincisi ise Neo Motorspor adına Sevgi Aktürk ile yarışan Begüm Uludağ oldu.

Historic’te Kazanan Gamgam Oldu

40. Kocaeli Büyükşehir Rallisi, aynı zamanda Petrol Ofisi Maxima 2023 Türkiye Historic Ralli Şampiyonası’nın da 6. yarışıydı.

30 yaş üzeri klasik ralli otomobillerine açık bu klasmanı ve kategori 2 birinciliğini Parkur Racing’den Kemal Gamgam-Orkun Demir ekibi kazanırken, ikinciliği ve Kategori 1 birinciliğini de Tan Çağlayan-Selda Çağlayan çifti elde etti.

Bu klasmanda şampiyona liderliğini sürdüren Tarinen-Efe Ersoy ekibi ise mekanik arıza ile yarışı tamamlayamadı.

Erkan Bodur TOSFED Ralli Kupası

Rallinin Erkan Bodur TOSFED Ralli Kupası klasmanını BC Vision Motorsport adına yarışan Cevdet Yıldırım-Bora Arabacı ekibi kazanırken, ekip aynı zamanda Kategori 2 birinciliğini de elde etti. GMG Racing Team’den Özgür Yürük-Serkan Şahiner ekibi ikinci ve Kategori 4 birincisi olurken, Osman Ceylan-Batuhan Doğan da ralliyi üçüncü ve Kategori 3 birincisi olarak tamamladılar.

Bu klasmanda Kategori 1 birinciliğini Sencan Kırıkkaya-Gökhan Gündoğan kazanırken, Anne kız yarışan Çiğdem Tümerkan-Zeynep Tümerkan ekibi TOSFED Ralli Kupası klasmanında kadın pilotlar ve kadın co-pilotlar birinciliklerinin sahibi oldular.

Petrol Ofisi Maxima 2023 Türkiye Ralli Şampiyonası, 22-24 Aralık tarihlerinde düzenlenecek 7. yarış İstanbul Rallisi ile sona erecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir