Müthiş Dadı görüntülerinden bir film belgesel çıkarılacak

Robin Williams, Bayan Doubtfire’ı çekerken o kadar çok doğaçlama diyalog yaptı ki, yönetmeni Chris Columbus’a göre filmde 2 milyon feetlik şerit film kullanıldı.

Yönetmen Columbus, ‘Çekimlerin başlarında, Robin Williams bana şöyle dedi: ‘Hey patron, benim çalışma şeklim böyle, eğer buna hazırsan sana üç ya da dört senaryolu çekim vereceğim” dedi.

Başarılı yönetmen Colombus, Müthiş Dadı filmin 30. yıl dönümü anısına Business Insider ile gerçekleştirdiği röportajda şunları söyledi: “Bunu söylerken demek istediği doğaçlama yapmaktı. Ve her sahneyi aynen böyle çektik. Senaryoda yazanın aynısını yaptıktan sonra Robin giderdi ve bu sefer doğaçlama yapamaya başlardı” dedi.

Williams, kendisini yaşlı bir kadın hizmetçi gibi gösteren yeni boşanmış bir aktörü canlandırdığı 1993 yapımı komedinin setinde o kadar çok doğaçlama yaptı ki, şerit filmleri sürekli tüketti.

Columbus, ‘zavallı senaryo denetçisi’ diyerek şunları ekliyor: “Unutmayın, 1990’ların başıydı, onun söylediklerini bilgisayar yazmıyordu. Senaryo denetçisi el yazısıyla yazıyordu ve Robin her çekimi değiştiriyordu. Senaryo amirine gidip ona soruyorduk ama bazen hiçbirini bile anlayamıyordu. Çoğu zaman bize, yazılı çekimlerde yaptığımızdan tamamen farklı bir çekim sunuyordu.”

Şimdi, bu 378 millik film bir yerlerde depoda yaklaşık 1000 kutuyu kaplıyor. Ancak Columbus hala bunları kullanmak istiyor ve bir belgesel yapma fikri üzerinde çalıştığını açıkladı. Columbus, “Doubtfire’dan yaklaşık 972 kutu görüntü var. Filmde kullandığımız görüntüler, çekimler, kamera arkası görüntüleri – bir yerde bir depo var ve içeri girip tüm görüntülere bakması için bir editör tutmak istiyoruz” diye devam etti.

Columbus, “Robin’in sürecini göstermek istiyoruz. İşin gidişatında özel ve büyülü bir şeyler var ve bence bunu derinlemesine araştırmak eğlenceli olacak. Demek istediğim, o depoda 2 milyon fitlik film var, dolayısıyla bunlarla yapabileceğimiz bir şeyler olabilir.”

Aslında Columbus’un 2014’te ölümünden önce Williams’la yaptığı son konuşmasında, olası bir Doubtfire devam filminin senaryosu hakkındaydı konuştuğunu açıkladı.

Şimdi ise başarılı yönetmen, Williams’a olan saygısından dolayı başka oyuncunun olacağı Doubtfire 2 filminin çekilmemesi için elinden gelen her şeyi yapacağını söylüyor.

Müthiş Dadı, 2019’da gösterime giren bir Broadway müzikaline uyarlandı. Bir yıl önce Williams, Robin Williams: Come Inside My Mind adlı HBO belgeseline konu olmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir