Sağanak geliyor! 1 hafta sürecek, İstanbullular perşembe gününe dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Kırklareli kıyıları, Ordu, Giresun ve Trabzon’un iç ve yüksek kesimleri, Rize ve Artvin çevreleri ile Van’ın doğu ilçelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Öte yandan Perşembe günü için tüm yurtta alarm verildi.

CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, sıcaklığın mevsim normallerinde olacağını belirterek “Türkiye sonbahara hazırlanıyor. Önümüzdeki hafta itibari ile daha çok soğukluklar hissedilecek. Bir yağış gelecek. İtalya, Yunanistan ve Libya’nın ortasındaki Akdeniz bölgesinde alçak basınç merkezi var. Bu bölgelerde bugün ve yarın sağanak yağış yapacak” dedi.

PERŞEMBE GÜNÜNE DİKKAT

Prof. Dr. Şen, Perşembe gününe dikkat çekerek, “Bugün ve yarın İtalya da biraz kuvvetli sağanak görülüyor. Bu sistem yavaş yavaş doğuya doğru geliyor. Enerjisini kaybedecek esasında ancak yarın öğlen saatlerinden itibaren Ege ve Marmara bölgesinde yağış yapacak. Ancak çok önemli bir yağış değil. Perşembe günü Marmara bölgesinde kuvvetli bir yağış görünüyor” dedi.

1 HAFTA SÜRECEK

Prof. Dr. Şen, “Bugün itibari ile tüm Türkiye’de yağışlı havaların etkisine girecek. Yağışlar yerel ve sürekli değil. Marmara da yağarken egede olmayacak. Ancak 1 hafta sürecek. Sıcaklıklar Perşembe gününde itibaren 2-3 derece daha düşecek” dedi.

5 GÜNLÜK HAVA DURUMU RAPORU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir