Tether ve Binance İle İlgili Sıcak Gelişme

Tether ve Binance ile ilgili olarak yaşanan sıcak bir gelişme var. Kripto para dünyası bu sıcak gelişmenin ardından gelecek adımlara bakıyor. Buna göre bir grup ABD milletvekili Adalet Bakanlığı’na çağrı yapmış durumda. Detaylara bakalım.

Tether ve Binance için çağrı

Gelişme milletvekillerinin Binance ve Tether’e yönelik bir soruşturma açma çağrısına dayanıyor. Buna göre iddia Hamas’a yardım edilip edilmediğiyle ilgili. Bu durumun soruşturulması isteniyor. Mektup bir senatör ve bir temsilci tarafından kaleme alındı. Buna göre Senatör Cynthia Lummis ve Temsilci French Hill mektupta kripto para borsalarının son iki yılda yasadışı finansmana aracılık ettiklerini belirtiyorlar. Bu durumun endişe verici olduğuna dikkat çeken milletvekilleri Binance ve Teteher için soruşturma talep ediyor.

Kripto para dünyasında son 15 gündür Hamas odaklı haberleri görüyoruz. Özellikle iddia Hamas’a yapılan bağışlara odaklanıyor. Bu bağışlarda kripto para birimlerinin kullanıldığı iddiası var. İddia özellikle ünlü yayın organlarınca da dile getiriliyor. Ancak bu durumun Binance ve Tether ile gerçekleştirildiğine dair net bir kanıt yok. Milletvekillerinin bu tutumu ABD’deki Binance odaklı yaklaşımlardan ileri geliyor. Senatör Lummis’in ayrıca SEC başkanı ile aralarından su sızmadığını belirtelim.

Tether sert bir şekilde cevap verdi

Konu Binance ve Tether odaklı olunca iki milletvekiline cevap da gecikmedi. Buna göre Tether yaptığı açıklamada kripto paraların yanlış bir şekilde kullanımından dolayı şirketin sorumlu olamayacağını ifade ediyor. Şirket her olumsuz durumda kendilerine yapılan olumsuz ithamları kabul etmediğini belirtiyor. Ayrıca konunun mecrasından saptırıldığına işaret ederek bu durumun kripto para piyasasına zarar vermek amacını taşıdığına dikkat çekiyor.

Binance ve Tether odaklı yaklaşıma dair verilen cevapta ilginç bir durum da dikkat çekiyor. Wall Street Journal’in yalan haberine atıfta bulunularak Gazze için kripto odaklı yardımlarda sadece 21 bin dolar toplanıldığına işaret ediliyor. Diğer taraftan İsrail için ise 185 bin dolarlık kripto para yardımı söz konusu.

Aşağılık bir dezenformasyon

Binance ve Tether suçlanınca şirket ifadelerini daha da sertleştirdi. Buna göre Wall Street Journal’in haberi içicin “aşağılık bir dezenformasyon” ifadesi dikkat çekiyor. Tether bunun açık bir şekilde tıklama sayısını artırmak için yapıldığına işaret ediyor.

Binance ve Tether’in kripto para dünyasındaki yeri hepimizin malumu. Kriptokoin.com olarak baktığımızda yasa dışı her olayda adlarının geçirilmesi pek makul bir yaklaşım değil. Zaten her iki şirket de kendilerinin mevzuata uygunluk noktasında taviz vermediklerini ifade ediyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir